Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

świecąca się kontrolka asr po zmianie sterownika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • świecąca się kontrolka asr po zmianie sterownika

    Zamieszczone przez sew1981
    a ten rowerzysta widząc auto po grzyba się pcha pod nie? to jakiś ciężki przypadek ten kolo z rowerem, gorszy niż kierownik mazdy
    Też mam podobne spostrzeżenie; w większości przypadków prócz gwałtownego hamowania nic by się stało, ale jednak w tej sytuacji na tym się nie skończyło.
    Druga sprawa to taka, że rowerzysta oddalił się od miejsca zdarzenia - to już naprawdę niepoważne.

    Odn. kierowcy z VW - przypominam sobie własną sytuację, jak będą na tzw. rozbiegówce (4-ty pas na drodze z 3-ma pasami) koleś ze środkowego zaczął ścinać pasy i chciał wpakować mi się przed maskę (ale jeszcze na rozbiegówkę, dopiero dalej przechodziła w normalny pas ruchu do skrętu w prawo). Widząc charta w lewym lusterku i jego kolizyjną trajektorię lotu dałem po hamulcach - zawodnik za mną zatrzymał się na zderzaku, mimo, że mieliśmy może z 40 km/h.
    Z drugiej strony jak samemu chce się trzymać "skandynawski" odstęp, to od razu przestrzeń jest zajmowana - co nierzadko z kolei zmusza do zwalniania (aby nie jechać na ogonie) i tym samym relatywnie płynna jazda zamienia się w sinusoidę...

  • #2
    świecąca się kontrolka asr po zmianie sterownika

    witam, mam następujący problem, zmieniłem sterownik w silniku 1.9 axr 77kw 2006r. i nie chce mi zgasnąć kontrolka asr. Chciałem jeszcze raz zakodowac asr ale nigdzie nie mogę znaleźć info jakiego kodu użyć. W momencie gdy sczytuję błędy komputera dostaję błąd kod serwisu: 07894, kod ecu 0021505. Czy ma ktoś jakiś pomysł ? znalazłem jakieś nastawy, ale tego silnika nie ma na liście i mam problem :/

    Komentarz


    • #3
      A czy masz takie same kodowanie obu sterowników?

      Komentarz


      • #4
        sterowniki są identyczne, edc15p , masz na myśli wgrany software ? bo bez znaczenia czy zostawie oryginalne oprogramowanie czy zmienię oprogramowanie na to które było w poprzednim sterowniku błędu nie da się skasować? jak sprawdzic te kodowania ?

        Komentarz


        • #5
          Jak sobie wybierzesz silnik to jak zgłosi się sterownik masz chyba 4 linijki, w pierwszej numer sterownika a w którejś kolejnej jest podpis"kodowanie programowe" lub coś podobnego. Ja bym porównał kodowania obydwu sterowników. W razie gdyby były inne to spisujesz sobie numer starego sterownika i wpisujesz w nowy VAGiem.

          Komentarz


          • #6
            a jakim programem/urządzeniem łączysz się do sterownika ? vag-com? vcds ?

            Komentarz


            • #7
              Ja używam Polskiego Vaga lub VW Tool, ale to każdy program wyświetli Ci kodowanie.

              Komentarz


              • #8
                a może być tak, że bez tego kodowania w ogóle nie działa ASR ?

                Komentarz


                • #9
                  Przypuszczam, że może. Sterownik ABS i silnika komunikują się ze sobą, aby ASR mógł działać. EDS np. można wyłączyć kodowaniem, więc zapewne złe kodowanie może też wyłączyć ASR.

                  Komentarz


                  • #10
                    niestety kodowanie abs na obu sterownikach jest identyczne, 21505, także wygląda na to, że zrobiłem jest jakis błąd w oprogramowaniu. Może ktoś wie gdzie zapisane są informacje o asr w edc15p?

                    [ Dodano: Sob 10 Sty, 15 13:20 ]
                    ok wszystko jasne, jednak przyczyna leży w mapie, muszę ją dokładniej przeanalizowac, bo po wgraniu oryginalnej mapy do nowego sterownika wszystko jest ok

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X